Yeni Nesil Asma Tavan Trendleri

Ofisler, mağazalar, büyük alışveriş alanları, okullar, oteller ve hastaneler:  ayırt edici özelliği, taşıyıcı sistemi ile aydınlatma armatürleri , hava difüzörleri ve akustik panelleri ,doğrudan tek parçalı çözümde birleştirmesidir. Henüz tasarım aşamasındayken, tek tek bileşenlerin seçilip her türlü gereksinime mükemmel cevap verecek şekilde birleştirilerek yalnızca estetik açıdan değil, aynı zamanda akustik, aydınlatma ve hava kalitesi açısından da çok daha hoş iç mekanların yaratılmasına olanak sağlayan bir çözümdür.

Farklı yapı öğelerinin birleşim kolaylığı,  tavan sisteminin yalnızca beş adımda kolaylıkla kurulmasını mümkün kılar. Öncelikle, Armstrong tarafından önerilen tiplerden biri seçilerek ya da özel tasarım gereksinimlerine göre kişiselleştirilerek çeşitli teknik tavan panelleri kombinasyonu tanımlanır. Askı sistemine doğrudan bağlı 100mm ile 150 mm arasındaki doğrusal(lineer) teknik alanlar seçeneği sayesinde , aydınlatma ve klima ünitelerini merkezinde düzenlemeye ve simetrik modüller ile cazip göze hoş gelen konfigürasyonlar/modülasyonlar oluşturmaya olanak sağlar. Daha sonra da kullanılacak panelin büyüklüğüne bağlı olarak, taşıyıcı sistem oluşturulur.

İkinci olarak, Armstrong Building Products imzalı ve teknik performans açısından ses yutma, hijyen, ses yansıması ve hava kalitesi gereksinimlerini en iyi şekilde karşılayan panel tipi seçilir. Ultima+; Ultima+ OP; Perla; Perla OP 0.95 ve Optima, Armstrong tarafından sunulan ,farklı performans ve görsel seviyeleriyle karakterize edilen, her türlü gereksinime somut ve işlevsel bir cevap veren çözümlerdir. Ayrıca, Armstrong Building Products şirketinin sürdürülebilir inşaat endüstrisini teşvik etme isteği doğrulusunda, ilk dört ürün Cradle to Cradle Bronze sertifikası almıştır.

Daha sonra, teknik panellerin ve tavanı tamamlayacak doğrusal öğelerin seçimi öngörülmektedir. Bu anlamda, Armstrong Building Products teknik ekibi, Müşterilerine özel tasarım gereksinimlerini en iyi şekilde karşılayan Armstrong TechZoneTM sistemi ile kullanım için uygun ekipman belirlenmesini kolaylaştıracak nitelikli bir destek hizmeti sunmaktadır.

Son iki aşama, sırasıyla, asma sistemi ve sabitleme aksesuarlarının belirlenmesi ve iki duvar arasında alcıpan ve moduler tavan malzemelerinin geçişleri için kullanılabilecek alçıpan alın yapma gereksinimini ortadan kaldıran hızlı ve işçilik maliyetini düşüren en uygun AXIOM gecis profilinin seçimidir.

Bunlarda var

, ,
Yardımcı olmamı ister misiniz ?