Alçı Plak Asma Tavan Yapılması

Asma Tavan Yapılması0,65 mm veya daha kalın galvanizli sac (U) profillerin yüksekliğe göre teraziye alınıp 50 cm.de bir mevcut duvara dübel veya vida yardımı ile tutturulması, 0,65 mm veya daha kalın galvanizli sacdan yapılmış ana taşıyıcı (C) profillerin yaklaşık birer m. Aralıklarla ayarlı askı çubukları ve ayar askı kancaları ile askıya alınması ve yaklaşık 120 cm.de bir yerleştirilmesi, bunlara dik istikamette yaklaşık 40 cm.de bir 0,65 mm. Galvanizli sacdan mamul ara taşıyıcı (C) profillerin ana taşıyıcıya kenetlenmesi, teşkil edilen bu karkasa 12,5 mm. Kalınlığındaki karton kaplı alçı plakların vidalanması, derzlerin bantlanıp alçı macunu ile doldurulması ve yüzeyin boyaya hazır hale getirilmesi. Metal asma tavan olmayan yerlerde, beyaz plastik badana uygulanacaktır.

Müşteri holü, müdür odası, arka ofis vb. hacimlerde tavanlar, mekan yerleşimi, aydınlatma armatürlerinin yerleşimi ve odanın simetrisi dikkate alınarak yanlardan min 10cm.lik bant oluşturacak şekilde ve 3 cm. derinlikli ters havuz (ortası 2 mm delikli –RAL 9010 renginde) 60*60 cm, perfore metal asma tavan olacak, perfore metal asma tavan dışında kalan alanlar düz alçı plak ve üzeri beyaz plastik badana yapılacak, 3 cm.lik kenar derinlik (düşey düzlem alçı plak yüzeyi) duvar boyasından boyanacaktır.

Şube lokallerinde perfore tavan aydınlatma armatürlerinin, aynı yönde olması için, metal asma tavan taşıyıcılarının aynı yönde montajı yapılmalıdır. Tüm 30*30 cm perfore metal asma tavan içinde kalan yüzeyler (ışığın yansımasını engellemek için) plastik siyah vb. koyu renk boya ile boyanacaktır. Perfore metal malzeme kalınlığı kesinlikle 0,50 mm olacaktır. Perfore asma tavanlarda orta kısma kolon geliyorsa, kolon üstlerine gelen yerlere havuz yapılmayacak, perfore plaka uygun şekilde kesilecektir. Kenarlarda ise, havuz bandı kolon nedeni ile kesinlikle kesilmeyecektir. Gerekirse kaydırılacaktır. Koridorlarda yerine göre alçı plak tavan veya 30*30 cm. perfore metal asma tavan yapılacaktır.

Bunlarda var

, ,
Yardımcı olmamı ister misiniz ?