Fugalı Clip In tavan sistemleri

fugalı tavanFugalı Clip-In sistemde, klasik clip-in sisteminde olduğu gibi taşıyıcı bileşenleri gizlenirken, bir yandan da fugalı kenar detayına sahip paneller vasıtasıyla tavan görünümünde derinlik etkisi yaratılır. Bu sistem, clip-in profiller ile bunlara yay gücüyle tutturularak tüm kenarlardan desteklenen kare kenarlı panellerden oluşur. Panellerin demontajı aşağıya doğrudur. Çevre kenar detayı için tırnaklı C biçimli, tırnaklı L biçimli ve Z biçimli olmak üzere üç seçenek mevcuttur. Tavan döşenen alanın geometrik yapısı nedeniyle kenarların kesilmesinin gerektiği durumlarda tırnaklı profiller tercih edilmelidir. Tırnaklı profillerde paneller tırnakların kenar üzerine bükülmesi suretiyle sıkıştırılır; baskı takozuna ihtiyaç kalmaz.

Fugalı Clip In tavan sistemleri Avantajları

  • Bu sistem, azami güvenlik, kalıcılık, ekleme yerlerinde sağlamlık, deprem yükü ve diğer yanal yüklere karşı azami dayanıklılık sunar.
  • Clip-In sistemlerin bir diğer özelliği uygulama hızıdır.
  • Bunun yanında, her bir panel özel bir demontaj aleti vasıtasıyla kolaylıkla yerinden çıkarılabilir olduğundan, bakım veya onarım amaçlı müdahaleler rahatlıkla yapılabilmektedir.
  • Panel aralarındaki fugalar, taşıyıcı sistemi göstermeksizin ulaşılan bir derinlik etkisiyle estetik bir görünüm sağlar.

Panel malzemesi olarak, 0,6 / 0,7 mm kalınlığında aluminyum, 0,75 mm kalınlığında ayna görüntülü aluminyum yahut 0,5 mm’lik galvanize çelik şeklinde üç seçenek mevcuttur. Üretim genelde standart ebatlar olan 300×300 mm, 300×600 mm, 600×600 mm ve 600 x 1.200 mm ebatlarında gerçekleştirilmekte olup özel projelerde sipariş uzerine değişik ebatlarda üretim yapılabilmektedir. Bu sistem için standart renkler RAL 9001, 9002, 9003, 9006, 9010, 9016 and 7047 olup diğer RAL renklerinde üretim, sipariş üzerine yapılabilmektedir. Daha detaylı teknik bilgi için lütfen Teknik Özellikler kısmına göz atınız.

Bunlarda var

Yardımcı olmamı ister misiniz ?