Petek asma tavan sistemleri

petek tavanPetek tavan sistemi, tavan üstü tesisata kesintisiz ve dekoratif bir maske oluşturmanın yanısıra gerektiğinde kolaylıkla erişim imkanı sağlama özellikleri sayesinde, asma tavan çözümleri arasında hem fonksiyonel hem de şık bir alternatif oluşturmaktadır. Sistem, petek görüntüsü oluşturacak biçimde içiçe geçirilmiş, 10 mm genişliğinde ve 40 mm yüksekliğinde, U biçimli aluminyum profillerden oluşmaktadır. Gerek taşıyıcı sistemin (ana ve çarpraz taşıyıcılar), gerekse petek şeklinde monte edilmiş profillerin aynı oluşu, gizli taşıyıcı sistem etkisi yaratmanın yanısıra ekonomik bir asma tavan çözümü sunmaktadır. Profilin U kolları üzerinde bulunan 2,6 mm genişliğindeki dudaklar, eğilmelere karşı daha katı bir yapı oluşturmaktadır. Sağlamakta olduğu üstün avantajlar nedeniyle bu sistem alışveriş merkezlerinde geniş kullanım alanı bulmaktadır.

Petek asma tavan sistemi avantajları

  • Gerek yangına karşı dayanıklılık (malzeme DIN 4102 standardına göre A sınıfındadır) gerekse iç hava kalitesi bakımlarından en yüksek performansı sunan asma tavan çözümüdür.
  • Mazgal biçimli tasarımı sayesinde ortamdaki is, duman yahut kirli havanın kolayca ortam dışına atılmasını mümkün kılar.
  • Taşıyıcı sistem ile panelleri oluşturan profillerin aynı oluşu nedeniyle birleşme noktaları ve taşıyıcı sistemin kendisi gizlenmiş durumdadır. Böylece kesintisiz, devamlılık arzeden bir tavan görüntüsü elde edilir.
  • Tesisata sorunsuz erişim sağladığından, rutin veya sık bakım gerektiren tesisatın varolduğu hallerde en akılcı tercihtir.
  • Sistemin peteksi biçimi, iç mekan tasarımcılarına, günışığını ya da sistem içine yerleştirilmiş aydınlatmadan yayılacak ışığı kullanarak hoş ışık oyunları yaratma imkanı sunar.

Petek tavan profilleri 0,4 veya 0,5 mm kalınlığında aluminyum alaşımı (AA5050) malzemeden üretilmektedir. Aluminyum stripler profil haline getirilmeden once 20 mikron kalınlığındaki boya ile kaplanma ve fırınlanma işlemine tabi tutulmaktadır. Boya kaplamasında kullanılan standart renkler RAL 9006 ile 9010’dur. 2000 metrekareyi aşan siparişlerde talep edilirse diğer RAL renklerinde de üretim yapılabilmektdir.

Cell sizes / Hücre ebatları (in milimetres):

50 x 50
75 x 75
100 x 100
50 x 100
100 x 150
150 x 150

Tile sizes / Petek ebatları (in milimetres):

600 x 600
600 x 1200

Sistem iki farklı profil uç detayı ve buna bağlı olarak iki farklı montaj seçeneği ile üretilmektedir. Bunlardan birincisinde profil uçlarında çengeller mevcut olup petekler taşıyıclara yukarıdan aşağıya doğru bir hareketle geçirilmektedir. İkinci teknikte ise düz kesim profil uçlarına, petek başına dört adet olmak üzere birleştirme parçaları eklenmekte ve petekler taşıyıcı sisteme aşağıdan yukarıya doğru bir hareketle takılmaktadır.

Bunlarda var

,

Comments are closed.

Yardımcı olmamı ister misiniz ?