Modüler Asma Tavanlar

Modüler Asma Tavan Sistemleri; tavandan geçen her türlü tesisatı gizlemek; aydınlatma armatürleri, yangın dedektörleri gibi pek çok elemanı monte etmek; akustik koşulları yerine getirmek; rahat, konforlu iç mekan koşulları sağlamak ve elbette estetik kaygıları gidermek amacıyla, tercih edilmektedir. Modüler Asma Tavanlar kuru imalat dediğimiz sınıfa girdiğinden, herhangi bir müdahaleden sonra tekrar montajı çok hızlı yapılmaktadır. Kullanılan asma tavan malzemesinde herhangi bir problem olması halinde ise fabrikasyon üretim sayesinde malzeme devamlılığı sağlanır. Özellikle, sağladığı mükemmel akustik performans, aydınlatma sistemleri ve entegre olabilen yapısı ile, Modüler Asma Tavan Sistemleri, daha iyi bir çalışma ortamı yaratmaya katkıda bulunur. Modüler Asma Tavanlar sayesinde ortamın akustik ve aydınlatma değerleri rahatlıkla kontrol edilebilmektedir. Binalarda yangın ve deprem gibi afetlere karşı dayanıklılık artık eskisinden daha fazla önem arz etmektedir. Modüler Asma Tavan Sistemleri hem hafi fl iği, hem de fabrikasyon imalat olması sayesinde normal asma tavanlara göre daha fazla dayanım standardı sunmaktadır. Fabrikasyon olmalarına rağmen değişik sistem ve malzeme alternatifl eri ile mimari gruplara tasarım çeşitliliği sağlayan Modüler Asma Tavanlar mekan kalitesini ve estetik güzelliği de arttırmaktadır.

Panel Tipleri ve Ebatları Alçıpan Paneller

Karo Alçıpan

Karo Alçıpan, 8/9,5 mm’lik Alçıpan’dan, 600×600 mm ölçülerinde kaplamasız olarak normal ve Suya Dayanıklı Alçıpan çeşitlerden, küt kenar olarak üretilmektedir. Ağırlığı 6-7 kg/m2 olan Karo Alçıpan, ölçüleri sebebi ile Yangına Dayanıklı Alçıpan olarak üretilmektedir. Yüzeyini değişik renklerde boyayıp, dekoratif asma tavanlar yaratabileceğiniz bir üründür.

Karolam Alçıpan

8/9,5 mm’lik Alçıpan’dan, 600×600 mm, ölçülerinde ön yüzü PVC ve arka yüzü alüminyum folyo kaplı olarak normal ve Suya Dayanıklı Alçıpan çeşitlerden, küt kenar olarak üretilmektedir. PVC folyo düz, fasarit veya kırçıllı desenli olmak üzere 3 tip üretilmektedir. Ağırlığı 6-7 kg/m2 olan Karolam Alçıpan, suya dayanıklı olarak üretilebilmektedir. PVC kaplama sebebi ile yüzeyi kolaylıkla silinebilir, bu sebeple uzun ömürlü bir üründür.

Akustik Alçıpan

9.5 mm’lik Alçıpan® üzerine delikler açılarak, 600×600 mm ebatlarında ve küt kenar olarak üretilmektedir. Arka yüzey tozumaya karşı cam tülü şilte kaplı, ön yüzey ise beyaz boyalıdır. Mükemmel ses emme değerlerine ulaşmak mümkündür

Bunlarda var

, ,
Yardımcı olmamı ister misiniz ?