Ytong çatı tavan plakaları

Ytong donatılı çatı plaklarıyla oluşturulan çatı sistemi, yapının teknik ve fiziksel ihtiyaçlarına uygun çözümler üretiyor. Çelik donatılı olarak üretilen ve taşıyıcı özelliğe sahip donatılı çatı plakları; çelik, betonarme gibi yapı sistemleriyle birlikte veya tek başına kullanılarak, her türde ve formda çatılar oluşturulmasına olanak sağlıyor. Bu sistemle, bir gün içerisinde 150 metrekareye kadar çatı oluşturmak mümkün. Bu da ürünü, konut kadar, endüstriyel yapılar için de çekim noktası haline getiriyor. Enerjiden tasarrufu , Ürün, ısı yalıtımında son derece iddialı. Bu özelliğiyle çatılarda her mevsim dengeli bir iç ortam sıcaklığı elde edilebiliyor. Yapının ısıtılması veya soğutulmasında kullanılacak yakıt ve enerjiden de önemli miktarda tasarruf sağlıyor.

Donatılı çatı plakları; çatının rüzgar ve hava geçirmezliğini sağlarken, dışarıdaki gürültülere karşı da koruma sağlıyor. Ytong A1 sınıfı yanmaz bir malzeme olduğu için çatıda yangın güvenliği de getiriyor. Yaratıcı çözümler, mimari fikirler Ürün uygulamalar açısından da yeniliklerle donatılmış. Hem klasik eğimli hem de modern formda çatılarda, birçok yaratıcı mimari düşüncenin hayata geçirilmesine olanak sağlıyor. Çatı plakları çelik veya betonarme konstrüksiyonlar üzerine uygun montaj teknikleriyle kolayca monte edilebiliyor. Elde edilen çatı yüzeyi, düz ve sonraki uygulamalar için de sorunsuz zeminler oluşturuyor. Böylece bitirme işlerinde, zeminden kaynaklanan uygulama ve detay problemleri ortadan kalkıyor.

Daha fazla kullanım alanı, daha fazla hacim, Ytong donatılı çatı plakları ile oluşturulmuş çatı sistemlerinde çatı arası bir yaşam alanı olarak yapıya kazandırılabiliyor, ek önlemler alınmaksızın çalışma veya oturma odası olarak değerlendirilebiliyor. Bu, binaların kullanım değerini artırırken, giderlerin de sabit tutulmasını sağlıyor.

Bunlarda var

Yardımcı olmamı ister misiniz ?