Alçıpan çeşitleri nelerdir ?

alcipan duvar kaplama (1)Değerli müşterimiz sizlerden gelen soruları yanıtlamadan büyük bir zevk aldığımızı belirmek isteriz. Daha önce yazımızda alçıpan nedir ? sorusuna yanıt vermiştik. Şimdiki konumuz ise alçıpan çeşitleri kaça ayrılır ve hangi malzemelerden üretilip kullınım amaçları nelerdir ?

Akustik Alçıpan

Akustik alçıpan, ses yalıtımı sağlayarak akustik mekanlar yaratır. 8mm’lik Alçıpanlar değişik desenlerde, delikli olarak, 3 tipte üretilmektedir. Arka yüzey tozumaya karşı tül kaplı, ön yüzey ise beyaz boyalıdır.

Suya Dayananıklı Alçıpan

Suya Dayananıklı Alçıpan, Flex Alçıpan’ın özelliklerine ek olarak özel katkı maddeleriyle su iticilik özelliği kazandırılmış, her türlü ıslak hacim ve nemli ortamlarda kullanılabilen bir Alçıpan çeşididir.

Karolam Alçıpan

Karolam Alçıpan 8 mm’lik Alçıpan üzerine kendinden desenli PVC folyo kaplanarak üretilmektedir.

Flex Alçıpan

Flex Alçıpan Klasik yapı malzemelerine oranla daha fazla ses yalıtımı ve yangına dayanıklılık sağlayan, düzgün yüzeyli hafif plakalardır. Bir diğer adı ise fx alçıpan olarak geçer

Herform Alçıpan

Herform Alçıpan, iç dekorasyon düzenlemelerine uygun esnekliği olan, kuru ve ıslak olarak şekillendirilebilen bir Alçıpan çeşididir.

Herkül Alçıpan
Herkül Alçıpan , yeni ve eski yapıların zemin döşemelerinde yeni ufuklar açar.

Karo Alçıpan
Karo alçıpan ,8 mm’lik Alçıpan’dan kaplamasız yada boyalı olarak, normal ve suya dayanıklı çeşitlerde üretilmektedir.

Yangına Dayananıklı Alçıpan
Yangına Dayananıklı Alçıpan, Flex Alçıpan’ın özelliklerine ek olarak cam elyafı katkısı ile yangına dayanım süresi uzatılmış bir Alçıpan çeşididir.

Bunlarda var

One comment to “Alçıpan çeşitleri nelerdir ?”
  1. ßenim dönem ödevim alçıpan bütün herşeyini geniş bi şekilde araştırıcam bana geniş bir şekilde yardımcı olurmusunuz.lise 3.sınıf iç mimar öğrencisiyim .. cevaplarınızı bekliyorum detayıyla teşekkürler..

Comments are closed.

Yardımcı olmamı ister misiniz ?